Söndag
07 Mar 1 match
Torsdag
11 Mar 1 match
Söndag
14 Mar 2 matcher
Lördag
20 Mar 1 match
Onsdag
25 Aug 1 match
Torsdag
26 Aug 1 match
Fredag
27 Aug 1 match
Söndag
29 Aug 2 matcher
Söndag
12 Sep 1 match
Tisdag
14 Sep 1 match
Lördag
18 Sep 1 match
Söndag
19 Sep 1 match
Lördag
25 Sep 1 match
Söndag
26 Sep 1 match
Fredag
01 Okt 1 match
Söndag
03 Okt 2 matcher
Lördag
09 Okt 2 matcher
Lördag
23 Okt 1 match
Söndag
24 Okt 1 match
Lördag
30 Okt 2 matcher
Lördag
06 Nov 1 match
Söndag
07 Nov 1 match
Onsdag
10 Nov 1 match

Warberg Innebandy söker tränare till klubbens juniorutveckling 16-20 år

23 maj 2021 13:00

Vi söker nu efter ambitiösa tränare som vill vara med och tillsammans skapa en unik utvecklingsmiljö där syftet är att utbilda morgondagens innebandyspelare inom både dam- och herrsidan.


Warberg är en etablerad innebandyklubb med en bred ungdomsverksamhet och elitlag för både dam och herr. Vår förening bygger på stolthet över vår historia, passion för sporten och med en vision att leda utvecklingen inom innebandyvärlden.

Vi söker nu efter ambitiösa tränare som vill vara med och tillsammans skapa en unik utvecklingsmiljö där syftet är att utbilda morgondagens innebandyspelare inom både dam- och herrsidan. Vi drivs av att skapa landets bästa utvecklingsmiljö för tränare, som du kan bli en del av. Om du har tankar på en framtida tränarkarriär inom en av Sveriges största idrotter så är Warberg klubben för dig.

Vi ser inte tidigare ledarerfarenhet eller tränarutbildning som krav, men självklart meriterande. Det viktigaste för oss är din ambition och seriositet. Att du som vi har en passion för att utveckla sporten samt en nyfikenhet kring spelet.

Vi kan erbjuda dig stöd, mentorskap och internutbildning med hjälp av vår klubbledning och våra elittränare, som du kommer att arbeta nära. Här finns lång erfarenhet av ledarutveckling och hög kompetens inom vår idrott. Vidare är vi behjälpliga med jobb och boende. Arvode utgår enligt överenskommelse.

Låter det lockande att veta mer? Kontakta klubbchef Emil Risberg på [email protected] eller 0708-433335.